Aktuality

Speciální výstava mopsů 30.10. 2021

Speciální výstava se uskuteční dne 30.10. 2021 v Pesoparku v Uhřiněvsi. Rozhodčí paní Mgr. Václava Rybárová.


Mimořádná speciální výstava mopsů 2.10. 2021

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace, nemožnosti příjezdu delegovaného rozhodčího a zvážení finančních nákladů na organizaci vzhledem k nízkému počtu přihlášených se výbor rozhodl pro zrušení speciální výstavy. Speciální výstavu při WDS není možné realizovat v jiném termínu, a proto je výstava zrušena bez náhrady. Výstavní poplatky budou vráceny v plné výši.


Vstupní listy

28.5.2021

Vážení vystavovatelé,
právě byly zveřejněny vstupní listy. Svůj vstupní list najdete v Dogoffice v sekci Moje přihlášky. Prosíme, abyste si zkontrolovali údaje a pečlivě přečetli podmínky vstupu na výstavu! Výstava se uskuteční bez diváků, vstup bude možný pouze pro osoby se vstupním listem. 


ZMĚNA TERNÍMU KLUBOVÉ VÝSTAVY

Klubová výstava se uskuteční dne 5.6. 2021 v Praze. Další informace budou uveřejňovány průběžně a dle vývoje aktuální epidemiologické situace.
Více ZDE


Kooptace člena kontrolní komise

Dne 13.2. 2021 byla kooptována paní Ivana Janů.


ČLENSKÝ PŘÍSPĚVEK NA ROK 2021

Vážení členové,

prosíme o zaplacení členského příspěvku na příští rok nejpozději do 31.1. 2021!

Nezaplacením členského příspěvku do 31.1. 2021 členství automaticky zaniká.

Bankovní spojení a další potřebné údaje jsou v odkazu zde: https://www.mopsklub.cz/platby/ZRUŠENÍ KLUBOVÉ VÝSTAVY 2020

 • Vážení přátelé,
  po probrání aktuální epidemiologické situace se výbor Mops klubu rozhodl pro zrušení Klubové výstavy 2020. Bohužel čísla nakažených se drží stále vysoko a není zde předpoklad, že by se vládní opatření v brzké době začala rozvolňovat. Za daných okolností není možné výstavu připravit a ani uspořádat. Velmi nás to mrzí a doufáme, že Klubová výstava 2021, která je naplánována na konec března, se již bude moci uskutečnit za standardních podmínek a její přípravu nám nic nebude komplikovat. Rozhodli jsme se, že poplatky za letošní výstavu budou všem přihlášeným vystavovatelům vráceny v plné výši. Děkujeme za pochopení a všem přejeme hodně zdraví.  

Klubové akce v roce 2021 

 • Bonitace - jaro a podzim 2021
 • Klubová výstava se zadáváním Klubového vítěze - 20.3.2021
 • Členská schůze - květen / červen 2021
 • Speciální klubová výstava při WDS 2.10.2021 (čeká se na potvrzení kruhu ze strany ČMKU)

Rezignace výstavního referenta a ukončení členství předsedy kontrolní komise

 • K 1.8.2020 rezignovala z funkce výstavního referenta p. Helena Kecová
 • K 28.8.2020 ukončila z osobních důvodů členství v klubu předsedkyně kontrolní komise p. Taťána Šlesingrová


Setkání klubů brachycefalických plemen s ČMKU

 • Dne 27.6.2020 proběhlo setkání zástupců Mops klubu ČR se zástupci ČMKU a zástupci ostatních klubů brachycefalických plemen
 • Do konce srpna zašle Mops klub ČR na ČMKU informace o aktuálních opatřeních dodržovaných v souvislosti se sledováním dýchácích obtíží, která se můžou u mopsů vyskytovat
 • Mops klub ČR se zároveň připojil k žádosti o poskytnutí informací o zdravotním testu pro brachycefalická plemena, na jehož přípravě pracuje The Kennel club (Velká Británie) a vědci z Univerzity Cambridge, a jehož přípravu podporuje FCI
 • Zápis jednání ČMKU:Zveřejnění bonitačního řádu

 • Na webu klubu byl zveřejněn Bonitační řád Mops klubu ČR
 • K seznámení ZDE

Kooptace člena kontrolní komise

 • Kontrolní komisí byla kooptována paní Irena Straková

Klubová výstava Mops klubu ČR 2020

 • Termín: 21.11.2020
 • Rozhodčí: Nataliia Bryskina (Ukrajina), CHS mopsů Brisklane
 • Více ZDE

Bonitace 19.9.2020

 • Místo: Restaurace a penzion Šimanda (Praha 9)
 • Více ZDE

Kooptace nového člena výboru

 • Dne 6.6.2020 byla na pozici sekretáře výboru kooptována Ing. Petra Procházková

Regulace chovu brachycefalických plemen v Nizozemí

 • Vážení přátelé,jistě mnoho z vás zaznamenalo dění okolo brachycefalických plemen v Nizozemí. Situace se týká následujících plemen: opičí pinč, bostonský teriér, anglický buldok, francouzský buldoček, belgický grifonek, bruselský grifonek, brabantík, japan - chin, king charles španěl, mops, pekingský palácový psík, shih - tzu. Za účelem použití zvířat v chovu byla nizozemskou vládou stanovena kritéria, která nyní musí splňovat všichni jedinci, kteří se o chovnost snaží. Tato kritéria mají vést k extrémnímu prodloužení čenichové partie u všech uvedených plemen. K těmto účelům bylo rovněž povoleno křížit jedince daných plemen s jinými plemeny. Bohužel taková rozhodnutí byla dána bez konzultace s chovateli či FCI. Nicméně v návaznosti na vládní rozhodnutí bylo stanoveno rozhodnutím nizozemské kynologické unie (RVB), že se průkazy původu budou vydávat pouze vrhům po rodičích splňujících vládní kritéria a nebudou se vydávat vrhům po psech, kteří kritérii neprojdou. Tedy fakticky potomci jedinců, kteří splňují standard plemene budou stiženi nevydáváním PP. Taková rozhodnutí vedou k absolutnímu popření standardů plemen a čistokrevného chovu, což v důsledku ohrožuje existenci plemen a dosavadní práci chovatelů.Vzhledem k vývoji situace zaslal Mops klub ČR dotaz na ČMKU s následujícími body:
 1. připravuje nějaké vyjádření i ČMKU?
 2. jaký bude postup při uznávání a registraci takto odchovaných psů dovezených z Nizozemí?
 3. jaký bude postup vydávání PP vrhům, pokud by chovatel z ČR např. kryl takto odchovaným psem v Nizozemí? 
 • Odpověď z ČMKU je následující: Dobrý den,ČMKU v souladu s předpisy FCI zapíše veškeré importované psy s průkazem původu vydaným členskými organizacemi FCI. Krytí je omezeno pouze chovností psa ve státě, ve kterém je zapsán (pokud tento stát chovnost vystavuje), případně omezeními chovatelského klubu (pokud nějaká má) - tak, jako doposud. Platí to samozřejmě i pro psy z Nizozemí.FCI dosud nevypracovalo žádný konkrétní závěr týkající se brachycefalitických plemen a ČMKU prozatím neplánuje žádné dílčí ani komplexní opatření týkající se těchto plemen - ani chovatelské kluby žádný vlastní požadavek prozatím nepředložily. Hezký den, Ivana Jarošová
 • Mops klub ČR proto již kontaktoval kluby zastřešující výše uvedená plemena s žádostí o spolupráci.Rovněž Mops klub ČR nechal pro úplnost obrazu přeložit vyjádření RVB, vyjádření Prezidenta FCI a vyjádření Chovatelské rady pro plemeno mops Velké Británie. Po obdržení budou překlady zveřejněny.

Den mopse 2020

 • Vážení přátelé, vzhledem k letošní nestabilní situaci spojené s koronavirem a k nemožnosti předpovědět, jak se bude tato situace vyvíjet dál, jsme nuceni pro tento rok Den mopse zrušit. Vzhledem k tomu, že příští rok nás čeká příprava Speciální výstavy při Světové výstavě psů (WDS 2021), která se bude rovněž konat na podzim, nejsme zatím schopni říci, zda se Den mopse bude moci v následujícím roce uskutečnit. Bohužel při přípravě řádných výstav a bonitací a mimořádné SV při WDS výbor nemá příliš možností k přípravě i Dne mopse. O dalším vývoji tedy budeme včas informovat.  

Zájemcům o štěňata

 • Vážení zájemci, v poslední době se setkáváme se zvýšeným zájmem o pořízení štěněte našeho plemene. V souvislosti s tím bychom vám chtěli připomenout několik věcí, které je při hledání důležité mít na paměti. Zcela základní a zásadní věc je pořízení psa s průkazem původu (PP). Dále doporučujeme přečíst si naše poznámky o zdravotních aspektech u mopsů, které jsme zveřejnili právě pro zájemce o toto plemeno. Najít je můžete zde: https://www.mopsklub.cz/porizeni-stenete/. Poslední věcí, kterou bychom chtěli rovněž připomenout je to, že i mezi chovateli s průkazem původu je třeba pečlivě vybírat. S výběrem tedy nespěchejte a důkladně zvažte, kde si štěně chcete pořídit.
 • Několik poznámek k průkazu původu. Pouze PP vám zajistí, že jste si pořídili psa toho plemene, které jste opravdu chtěli (v našem případě, že jste si skutečně pořídili mopse). Psům bez průkazu původu nezle říkat mops, byť se často mopsům můžou podobat. Pořízením psa bez PP ohrožujete existenci plemene. 

Poplatky za klubovou výstavu

 • Vážení vystavovatelé,
  výbor klubu rozhodl, že poplatky za neuskutečněnou jarní výstavu budou všem vystavovatelům vráceny ve výši 100%. Platby budou připsány zpět na účet, ze kterého byly odeslány.
 • Předběžný náhradní termín klubové výstavy je 21.11.2020. 
 • Zároveň prosíme o pozornost při přihlašování na výstavy v budoucnu - vždy je potřeba nahrát ručně doklad o zaplacení do systému Dogoffice. Jedině tak je přihláška úplná a v případě jakéhokoliv problému s platbou lze díky nahranému dokladu vše řešit rychleji.

Výzva chovatelům

 • V současné nelehké době ČMKU apeluje na všechny chovatele, aby pečlivě zvažovali neodkladnost krytí svých fen. Mimořádná opatření vlády zásadně ovlivňují i možnosti prodeje a distribuce štěňat. Současné podmínky mohou být i prodlouženy, dobu možného omezení nelze odhadnout. Prosíme, chovejte s rozumem, plánujte své odchovy v závislosti na předběžném zájmu o ně. Vyvarujete se tím problémů s obtížným umísťováním štěňat ve vhodných podmínkách i problémů s neprodanými štěňaty. Přejeme všem svým chovatelům, aby všechny těžkosti překonali ve zdraví a - je-li to jen trochu reálné - v klidu a pohodě.
  Autor: Ivana Jarošová (ČMKU)
  https://www.cmku.cz/cz 


Klubová výstava Mops klubu ČR 2020 - ZRUŠENA

 • Vážení vystavovatelé, bohužel, vzhledem k aktuální situaci v ČR se výbor MKČR rozhodl odložit konání Klubové výstavy na podzimní termín. Přesný termín bude upřesněn. Informace o poplatcích bude zveřejněna rovněž později. Děkujeme všem za pochopení! 

Bonitace 15.3.2020

 • Vzhledem k aktuálnímu stavu v ČR se výbor Mops klubu ČR rozhodl zrušit konání nedělní bonitace. Další aktivity budou pořádány dle vývoje událostí a budeme o nich včas informovat. Děkujeme za pochopení.


Rezignace sekretáře klubu V. Chvály

 • Dne 2.3. 2020 pan Václav Chvála odstoupil z funkce sekretáře klubu.

Změna rozhodčího na klubové výstavě

 • Rozhodčí Dušan Paunovič se omluvil z posuzování, klubovou výstavu místo něj posoudí rozhodčí Natalia Bryskina z Ukrajiny, chovatelka mopsů a majitelka CHS Brisklane.

Klubová výstava Mops klubu ČR 2020

 • Termín konání: 25.4.2020
 • Místo konání: Zlonín - restaurace U Jezera
 • Rozhodčí: Natalia Bryskina (Ukrajina), CHS mopsů Brisklane
 • Přihlašování přes Dogoffice ZDE


Bonitace 15.3.2020


Platby členských příspěvků na rok 2020

 • Vážení členové Mops klubu, připomínáme, že členské platby je možné zasílat do 31.1.2020. 
 • Výše členského příspěvku:
 1. Důchodci 350,- Kč (od 60ti let věku)
 2. Ostatní 500,- Kč

 • Účet pro platbu: 0725280329/0800

 • VS: uveďte své členské číslo SS: 0300
 • Předem děkujeme za včasnou úhradu příspěvku!

Zasílání podnětů k Členské schůzi 2020

 • Zasílání podnětů k projednání na členské schůzi je možné do 12.1.2020
 • Podněty směřujte na email chvala.v@seznam.cz - do předmětu vždy uveďte "podnět - členská schůze"

Členská schůze 2020

 • Datum a místo konání: 29.2.2020 v 10:00, Restaurace Hotel Praha (Nižbor)
 • Pozvánky s programem budou včas rozeslány všem členům. 
 • Prosíme všechny členy, kteří se plánují zúčastnit, aby měli na paměti, že do Restaurace Hotel Praha nesmí psi. 
 • Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/events/2292264840877976/ 


Přednáška Bc. Vladimíry Tiché

8..12. 2019 proběhla v hotelu Svornost přednáška  Bc. Vladimíry Tiché - Genetika a plemenitba v praxi - MOPS. Přednášky se zúčasnilo 21 lidí a sklidila veliký úspěch, níže si můžete prohlédnout prezentaci k této přednášce.


    Nově upravená pravidla čerpání peněz z welfare účtu MK ČR


                    Návrh rozhodčích pro výstavy v r. 2020


Nové podmínky pro získání titulu Klubový šampion Mops klubu České republiky

 • od 1.10.2019 dochází ke změně podmínek pro udělení titulu Klubový šampion Mops klubu ČR.
 • Nově je k udělení titulu Klubový šampion Mops klubu ČR potřeba získání titulu CAC nebo r. CAC na Klubové nebo Speciální výstavě pořádané Mops klubem ČR a získání titulu CAC nebo r. CAC na Mezinárodní výstavě pořádané pod záštitou FCI.
 • Rovněž dochází ke změně bodového ohodnocení některých výstav.
 • Minimální počet bodů potřebný k získání titulu zůstává pro psa i fenu stejný.
 • Nové podmínky pro udělení titulu Klubový šampion Mops klubu ČR a nové bodové ohodnocení výstav se vztahuje na všechny žádosti o přiznání titulu Klubový šampion Mops klubu ČR doručené klubu od 1.10.2019. U žádostí doručených od 1.10.2019 musí být VŠECHNY výstavy v bodovací tabulce obodovány dle bodování účinného od 1.10.2019 - tzn. bodování se v tomto případě vztahuje i na výstavy absolvované před 1.10.2019. Rozhodujícím okamžikem pro použití nového bodového ohodnocení je den doručení žádosti klubu.